Burclar

burclar hakkında

Posted by admin on Ekim - 24 - 2013 | 0 Comment

yay yengeç uyumuburcuuyumu.com olarak size burçlar ve burçlar arası uyumları anlattığımız sitemizde şimdiki yazımız Yay Burcu Yengeç Burcu Uyumu iyi okumalar.

Yay Burcuyla Yengeç Burcu Uyumu

Yay Burcu ve Yengeç Burcu arasında pek uyumlu bir ilişki olmaz. Yengeç insanı hassas, duygusal ve romantiktir. Derin duygulara sahiptir. Çevresindeki her şeyi yüreğinin sesiyle yorumlar. Yay Burcu ise ele avuca sığmayan, bağımsızlığına düşkün ve kısıtlanmaktan hoşlanmayan haşarı bir çocuk mizacındadır. Aynı zamanda biraz da savurgandır. Parayı idare etmesini pek beceremez. Hayatı dolu dolu yaşamaktan çok zevk alır.  

Bu oldukça zor bir beraberliktir. Ortak payda bulmak son derece zor olacaktır. Yengeç muhafazakar, fazlasıyla hassas ve geçmişe yönelik düşüncelere sahip bir yapıdadır. Yay ise geleceğe yönelik bir burçtur. Yengeç ürkek, Yay risk almaktan zevk alan birisidir. Durum böyle olunca, Yay ve Yengeç yan yana olduklarında birbirlerini anlamakta zorlanacaklardır.
 

Yay Yengeç Uyumu

 
Yay Burcu ve Yengeç Burcunun öncelikleri çok zıt yönlerdedir. Yengeç bir yere kök salmayı, aile olmayı ya da değerlerini korumayı arzu ederken, Yay uzaklarda ve sürekli bir arayış içinde olduğu için Yengeç’ler Yay’ları sorumsuz bulabilirler. Aralarında sert tartışmalar olmayacaktır ama bu beraberlikte  her ikisi de kendilerini yalnız hissedeceklerdir. Arkadaşlık bazında da ilgiler çok farklı noktalarda olduğu için bir araya gelmek kolay olmaz. Ancak Yengeç’in haritasında daha fazla ateş elementi ya da Yay’ın haritasında daha fazla su elementi varsa, arkadaşlık keyifli olabilir.
Bu ikili ayrı dünyalarda yaşar. Yengeç Burcu evini sever ve ona ne söylendiğine karşı çok hassastır. Ne kendinin ne de başkasının incinmesini istemez. Yay Burcu ise biraz patavatsızdır, aklına ilk geleni çekinmeden söyleyebilir ve bunları söylerken karşıdakinin duyguları pek aklına gelmez. Ayrıca Yayları evcil bir hayata kolay kolay alıştıramayabilirsiniz. 

Yayla Yengecin Uyumu

 
Bir ilişkide karşı tarafa bağlanmak Yay Burcu için çok zordur. Hiçbir zaman idare edilmekten ve yönlendirmekten hoşlanmaz. Sosyal yaşamdan ve sürekli dışarıda arkadaşlarıyla vakit geçirmekten çok keyif alır. Yengeç Burcu ise evcimendir ve evde vakit geçirmek ona huzur verir. Bu iki tip birbirlerini anlamakta ve iletişim kurmakta fazlasıyla zorluk çekerler. Seksüel anlamda her iki taraf da arzuludur; fakat Yengeç Burcu için romantizm ve duygusallık da en az o kadar önemlidir. Eğer iki tarafta birbirlerinin temel özelliklerine saygı gösterirlerse uzun vadede uyumlu bir ilişki yakalayabilirler. 
Öte yandan geçmişin detaylarını Yengeç Burcu kadar hatırlayabilen bulunmaz. Belki sırf bu yüzden sevdiklerini kaybetme korkuları vardır, bu kadar hatıra kolay kolay zihinden silinmez. Bugünkü en iyi arkadaşları muhtemelen ilk okuldaki en iyi arkadaşlarıdır ve eski arkadaşları ile haberleşmeden her hangi bir haftayı geçirmezler. Sevdikleri ile bağlantıyı koparmak onları hayli üzer ve bunu engellemek için ellerinden geleni yaparlar. Yeni ilişkiler de oluştukça bu kopmayan ailenin birer ferdi olacaktır.